Hujroh - Forum Pesantren Indonesia Alumni Pesantren Indonesia Forum      Misi Hujroh
 

Main juga kesini sul:
The Ghurfah Kisah Sukses Alumni Alumni di Luar Negeri Bisnis Online Hikayah fi Ma'had Railfans Dunia Pesantren Ekonomi Islam
Forum  Bisnis & Kerja  Investasi 
Zrób Inwentaryzację
Pages: [1]

(Read 45 times)   

Co Hujroh

  • Abadan fi Ma'had
  • ***
  • Co Hujroh No Reputation.
  • Join: 2018
  • Posts: 2084
  • Logged
Zrób Inwentaryzację
« on: 11 Jul, 2019, 10:57:42 »


Zrób Inwentaryzację

Ogólnie rzecz biorąc, wojny cenowe zaczynają się, ponieważ ktoś gdzieś myśli, że ceny na danym rynku są zbyt wysokie. Albo ktoś jest skłonny kupić udział w rynku kosztem bieżących marż. Wojny cenowe stają się coraz bardziej powszechne, ponieważ menedżerowie postrzegają zmianę cen jako łatwe, szybkie i odwracalne działanie. Kiedy przedsiębiorstwa nie mają zaufania 
albo znają się bardzo dobrze, walki cenowe mogą bardzo szybko się nasilić. I czy grają w świecie fizycznym czy wirtualnym, wojny cenowe mają podobny zestaw poprzedników. Rozumiejąc ich przyczyny i cechy charakterystyczne, menedżerowie mogą podejmować rozsądne decyzje o tym, kiedy i jak walczyć z wojną cenową, kiedy z niej uciec, a nawet kiedy ją rozpocząć.
Pierwszym krokiem jest zatem diagnoza. Rozważmy małego dostawcę towarów, który nagle odkrył, że jego największy konkurent obniżył ceny do poziomu znacznie poniżej kosztów małej firmy. Jedną z opcji, którą rozważała mniejsza firma, było obniżenie ceny w ruchu "tit-for-tat". Ale cena ta byłaby niższa od kosztów krańcowych dostawcy; poniósłoby ono straty, które osłabiłyby jego pozycję. Na szczęście kilka rozmów telefonicznych ujawniło, że jego oponent próbował wyprzeć dostawcę z lokalnego rynku, zaniżając ceny jego produktów na rynku lokalnym, ale utrzymując wysokie ceny gdzie indziej. Dostawca prawidłowo zdiagnozował ruch cenowy jako drapieżny i wybrał dwie rzeczy. Po pierwsze, menedżer zadzwonił do klientów na rynku macierzystym konkurenta, aby dać im znać, że podmiot wycinający ceny oferuje specjalne oferty na innym rynku. Po drugie, zadzwonił do lokalnych klientów i poprosił ich o wsparcie, wskazując, że gdyby mniejszy dostawca został wypchnięty z rynku, jego klienci stanęliby w obliczu monopolu. Krótkoterminowe obniżki cen zamieniłyby się w długoterminowe podwyżki cen. Dostawca zidentyfikował rozwiązania, które pozwoliły uniknąć dalszych obniżek cen i tym samym zapobiegły wojnie cenowej.
Inteligentna analiza, która prowadzi do dokładnej diagnozy, jest ponad połową lekarstwa. Proces ten kładzie nacisk na zrozumienie możliwości działań cenowych opartych na bieżących trendach rynkowych i reagowanie na działania konkurencji oparte na graczach i ich zasobach. Nie tylko konieczne jest zrozumienie, dlaczego wojna cenowa ma miejsce lub może mieć miejsce, ale także rozpoznanie, gdzie szukać zasobów do walki.
Dobre diagnozy obejmują analizę czterech kluczowych obszarów w teatrze operacji. Są to kwestie dotyczące klientów, takie jak wrażliwość cenowa i segmenty klientów, które mogą pojawić się w przypadku zmiany cen; kwestie dotyczące firmy, takie jak struktury kosztów, możliwości i pozycjonowanie strategiczne firmy; kwestie dotyczące konkurenta, takie jak struktury kosztów, możliwości i pozycjonowanie strategiczne; oraz kwestie dotyczące współpracowników lub innych podmiotów w branży, których własne interesy lub profile mogą mieć wpływ na wynik wojny cenowej. (Bardziej szczegółowe wyjaśnienie takich analiz znajduje się w części "Analizowanie pola bitwy" na końcu niniejszego artykułu).
Firmy, które cofną się i dokładnie zbadają te cztery obszary, często stwierdzają, że mają do dyspozycji kilka różnych opcji - w tym rozbrojenie konfliktu, walkę z nim na kilku frontach lub wycofanie się. Przyjrzymy się niektórym z tych strategii i sposobom ich skutecznego wdrożenia przez firmy.