Hujroh - Forum Pesantren Indonesia Alumni Pesantren Indonesia Forum      Misi Hujroh
 

Main juga kesini sul:
The Ghurfah Kisah Sukses Alumni Alumni di Luar Negeri Bisnis Online Hikayah fi Ma'had Railfans Dunia Pesantren Ekonomi Islam
Forum  Bisnis & Kerja  Investasi 
Dręczyć Swoich Klientów (Pokochają To)
Pages: [1]

(Read 161 times)   

Co Hujroh

  • Abadan fi Ma'had
  • ***
  • Co Hujroh No Reputation.
  • Join: 2018
  • Posts: 2084
  • Logged
Dręczyć Swoich Klientów (Pokochają To)
« on: 07 Aug, 2019, 00:19:50 »
Dręczyć Swoich Klientów (Pokochają To)

Streszczenie
W THE PAST DECADE, guru marketingu wezwał do obsługi klienta, koncentracji na kliencie, a nawet koncentracji na kliencie. Ale według profesora marketingu Stephena Browna, szaleństwo klienta poszło za daleko. W tym artykule opowiada się on za "retromarketingiem" - powrotem do czasów, gdy marketingowi udało się udręczyć klientów, a nie ulegać im. Wykorzystując żywe przykłady, Brown pokazuje, że wiele ostatnich zamachów marketingowych dla konsumentów zdecydowanie nie było napędzanych przez klientów. Zamiast tego oparli się na pięciu podstawowych zasadach retromarketingu:
Wyłączność. Retromarketing rezygnuje z nowoczesnej propozycji marketingowej "tutaj jest, jest ich mnóstwo dla wszystkich" poprzez wstrzymywanie dostaw i opóźnianie gratyfikacji. Chcesz to zrobić? Nie możesz go mieć. Spróbuj jeszcze raz później, kolego.
Tajemnica. Podczas gdy współczesny marketing jest z góry i przejrzysty, retromarketing odkrywa tajemnicę, intrygę i ukryte operacje. (Weź pod uwagę klasyczne "tajne" przepisy, które pomogły w dostarczaniu wszelkiego rodzaju produktów spożywczych). Kluczem jest upewnienie się, że istnienie tajemnicy nigdy nie jest utrzymywane w tajemnicy.
Wzmacnianie. W świecie nieustannej komercyjnej gadaniny, wzmocnienie jest niezbędne i może być wywołane na wiele sposobów, od tajemnicy, przez zniewagę, po niespodziankę.
Rozrywka. Marketing musi odwracać uwagę, angażować i bawić. Brak rozrywki jest największą porażką współczesnego marketingu.
Oszustwo. Klienci uwielbiali być drażnionymi. Sztuczki nie muszą być skomplikowane, aby być skuteczne; mogą być tanie. Ale nagrody mogą być wspaniałe, jeśli marka jest przyjmowana, nawet krótko, przez tłum.
Menedżerowie mogą być przerażeni myślą o celowym udaremnianiu konsumentów. Ale gdyby rynki były naprawdę zorientowane na klienta, dałyby swoim klientom to, czego chcą: staroświecki, bezinteresownie prowokacyjny marketing.
DON'T GET ME WRONG: Nie mam nic przeciwko klientom. Niektórzy z moich najlepszych przyjaciół to klienci. Klienci są dobrzy, ogólnie rzecz biorąc, pod warunkiem, że są dobrze utrzymywani z wiatrem.
Mój problem tkwi w koncepcji - i boję się napisać termin - "skupienie uwagi na kliencie". Każdy, kto prowadzi dziś działalność gospodarczą, zdaje się uważać za prawdę, że firmy zostały postawione na ziemi tylko w jednym celu: poddawać się klientom. Marketerzy spędzają cały swój czas niewolniczo śledząc potrzeby nabywców, a następnie skrupulatnie wytwarzając produkty i stanowiska, aby je zaspokoić. Gdyby funkcjami korporacyjnymi były postacie Dickensa, marketingiem byłoby Uriah Heep: nietrwały, wszechobecny, nie do zniesienia.
Moi przyjaciele, to zaszło za daleko.
Prawda jest taka, że klienci nie wiedzą, czego chcą. Nigdy nie mieli. Nigdy nie będą. Nędznicy nawet nie wiedzą, czego nie chcą, ponieważ sukces niezliczonych produktów odrzucanych przez grupy fokusowe, od minivana Chryslera do Walkmana Sony, łatwo potwierdza. Bezmyślne przywiązanie do klientów oznacza, że jestem naśladowcą produktów, naśladowcą kampanii reklamowych i stagnacji na rynku.
A klienci tak naprawdę nie chcą być obsługiwani. Spędziłem większość mojej kariery studiując kampanie marketingowe, a moje badania pokazują, że wiele z zamachów marketingowych ostatnich lat było dalekie od zorientowania na klienta. Albo przynajmniej, sukcesy przeszły z głębszego zrozumienia tego, czego ludzie chcą, niż kiedykolwiek wyłonić się z wnętrzności kopalni danych. Cokolwiek ludzie mogą pragnąć swoich produktów i usług, stanowczo nie chcą kowtowing z firm, że rynek do nich. Nie chcą, byśmy się przed nimi pokłaniali i obiecywali, że będą ich kochać, dopóki śmierć nas nie rozłączy. Wolą być dokuczani, tantalizowani i dręczeni pysznie nienasyconym pożądaniem.
Czas wrócić do wcześniejszej ery marketingu, do czasu, gdy marketerzy rządzili światem z kreatywnością i stylem. Nadszedł czas, aby ponownie wydostać się z oleju z węża. Nadszedł czas na retromarketing.

Retro Shock

Retromarketing opiera się na odwiecznej prawdzie: Marketerzy, podobnie jak dziewczęta, zyskują więcej, grając trudną do zdobycia. To antyteza tego, co przechodzi przez współczesny marketing. W dzisiejszych czasach marketerzy dążą do tego, aby życie konsumenta stało się prostsze dzięki terminowemu i efektywnemu wprowadzaniu towarów na rynek, tak aby były one dostępne, kiedy i gdzie są poszukiwane, po cenie, którą ludzie są gotowi zapłacić. Czy coś może być bardziej nudne? W przeciwieństwie do tego, retromarketing sprawia, że pracują dla niego, ograniczając dostępność, opóźniając zaspokojenie, podnosząc oczekiwania, promując enigmatyczne powietrze nieosiągalności. Nie służy popytowi, tylko go tworzy.
Strategie marketingowe mówią, że "Nie dzwoń do nas, my zadzwonimy do ciebie" są tak dalekie od dzisiejszych norm, że można to sobie wyobrazić. Ale to pasuje do czasów. W końcu znajdujemy się w samym środku pełnowymiarowego boomu nostalgii, a fakt ten nie został zaprzepaszczony przez najbardziej udanych projektantów produktów i reklamodawców. Retro jest wszędzie, czy to seria pseudonostalgicznych plakatów Camel Lite's (skórzany hełm latający ace świeci się z Zippo); reklama telewizyjna Keds's trampki w starym stylu (przeprojektowane, oczywiście, dla dzisiejszych wymagających konsumentów); rollout McDonald's zmodernizowanych jadłodajni (które oferują serwis stołu i 1950s ulubionych jak puree ziemniaczane i sos); Disney's Celebration, nowe stare miasto na Florydzie, tak jak te, które nigdy nie istniały (poza hollywoodzkim studiem z tyłu partii); lub Restoration Hardware, ogólnokrajowa sieć detaliczna sprzedająca zaktualizowane repliki staromodnych urządzeń, armatury i wyposażenia (idealne do renowacji, że Rockwellian colonial in Celebration). Retro chic jest de rigueur we wszystkim, od kamer, ekspresów do kawy i radia do tosterów, telefonów i lodówek. Rozwijają się kolejki górskie Retro, pociągi parowe, sterowce, motocykle i parki piłkarskie, podobnie jak reprodukcje sprzętu sportowego z poprzednich dni. Wróciły bary Tiki, poliestrowe kombinezony kołyszą się na wybiegach, dywan Shag układa się w najsmaczniejszych lokalach, a auta retro, takie jak PT Cruiser i nowy T-Bird, odwracają głowę w całym kraju. Jest to
dotarł do punktu, mówi komik George Carlin, gdzie nie doświadczamy deja vu, ale vuja de-tych rzadkich momentów, kiedy mamy niesamowite poczucie, że to, czego doświadczamy, nigdy wcześniej się nie wydarzyło.
Ludzie nie są tylko frajerami staroświeckich towarów i usług, ale także tęsknią za marketingiem minionych czasów. Oni rzeczywiście przegapić dni, gdy transakcja była tylko transakcja, kiedy zakup baru mydła nie
oznacza wejście w relację wartości życiowych. Ostrożni wobec inspirowanej przez CRM taktyki, która jest równoznaczna ze śledzeniem, doceniają prawdziwą przejrzystość rażącego huckstera. Retro-marketing zdaje sobie sprawę, że dzisiejszy konsument jest niczym, jeśli nie marketingiem świadomym. Nazywaj to postmodernistycznym, ale ludzie cieszą się ironiczną sztuką dobrze wykonanego skoku sprzedaży. Najlepsze z retromarketingu trafia konsumentów z najtrudniejszych sprzedaży, jednocześnie pozwalając im na żart. (Zobacz "Time for a New Motown Revival" na końcu tego artykułu).