Hujroh - Forum Pesantren Indonesia Alumni Pesantren Indonesia Forum      Misi Hujroh
 

Main juga kesini sul:
The Ghurfah Kisah Sukses Alumni Alumni di Luar Negeri Bisnis Online Hikayah fi Ma'had Railfans Dunia Pesantren Ekonomi Islam
Forum  Bisnis & Kerja  Investasi 
Firmy Na Całym świecie Push Aside Borders
Pages: [1]

(Read 28 times)   

Co Hujroh

  • Abadan fi Ma'had
  • ***
  • Co Hujroh No Reputation.
  • Join: 2018
  • Posts: 2084
  • Logged
Firmy Na Całym świecie Push Aside Borders
« on: 11 Sep, 2019, 15:17:41 »
Firmy Na Całym świecie Push Aside Borders

Eastman, Travelocity i inne firmy sprofilowane w tej książce były wcześnie poruszające się, których sukcesy i porażki w globalnej gospodarce niosą ważne lekcje dla wszystkich marketerów. Podobnie jak niezliczone inne firmy, sprzedają towary i usługi konsumentom i nabywcom biznesowym, uczestnicząc w złożonych łańcuchach popytu i podaży, które rozciągają się po całym świecie. To, co odróżnia je od wielu firm, to fakt, że widziały one rosnący popyt lub potencjał na swoje produkty poza krajem pochodzenia lub wewnątrz społeczności etnicznej, które wcześniej ignorowały. Zdali sobie sprawę, że mogą wykorzystać Internet, aby uzupełnić istniejące kanały sprzedaży o więcej informacji przed zakupem lub poprawić jakość życia po sprzedaży poprzez wsparcie w kraju. Następnie zrobili coś: zainwestowali to, co trzeba, aby wesprzeć te rynki za pośrednictwem sieci.
Firmy te korzystają z możliwości projektowania przez Internet.
i ich przesłania na nowe rynki przez całą dobę i na całym świecie, co wymagało przemyślanego planowania i wieloletnich projektów rozwojowych w przedinternetowym świecie biznesu. Przed pojawieniem się w sieci tylko większe firmy, takie jak Embraer, McDonald's, Sony i Volkswagen dysponowały wystarczającymi zasobami, aby stworzyć wymaganą infrastrukturę, która będzie służyć globalnej społeczności. Sieć usunęła ten wymóg ogromnej skali i zasobów, aby wejść na rynki międzynarodowe. Teraz zarówno duże, jak i małe firmy dowiedziały się, że ich firmy są widoczne dla całego świata, tylko dzięki temu, że mają tylko stronę internetową.
Jak technologia internetowa stworzyła nowy kontynent bez
Granice Ósmy kontynent e-biznesu i handlu internetowego istnieje jako nakładka na fizyczny świat cegieł i zapraw, charakteryzujący się zależnością i ogólnym porozumieniem w sprawie wspólnego zestawu zasad technologicznych zwanych protokołem internetowym (IP). Bez niego Internet jest tylko kijem kabli. IP jest prądem elektrycznym, który uruchamia Internet - niezbędny składnik do zasilania komunikacji internetowej, handlu i współpracy na całym świecie. Wszystkie firmy, z którymi rozmawiałem, wykorzystują własność intelektualną do zarządzania swoimi systemami wewnętrznymi, zdobywania nowych rynków lub zapewniania łańcuchów dostaw i popytu.
W przeciwieństwie do niezrealizowanych prognoz dotyczących dot.com bonanzas, ta elektryczność internetowa ma wyraźne korzyści, których większość analityków finansowych i pundits nie udało się określić ilościowo. Zaledwie 10 lat temu, uzyskanie dwóch firm do przesyłania danych pomiędzy ich odmiennymi systemami może trwać pół roku i kosztować miliony dolarów, a pojęcie globalnych łańcuchów dostaw było nie do pomyślenia. Dzisiaj, ze względu na powszechne wdrażanie IP i wspierającej go infrastruktury standardów sieciowych zarówno przez dostawców, jak i nabywców sprzętu i oprogramowania, firma może podłączyć swoją zewnętrzną stronę internetową do swoich wewnętrznych systemów realizacji. Ze względu na IP, nastolatek w Niemczech może spojrzeć na łatwy w użyciu interfejs na landsend.com, kliknij raz i mieć parę dżinsów pokazać się w ciągu trzech dni. IP umożliwia dwóm firmom, które zdecydują się na współpracę w ramach projektu, szybkie połączenie odpowiednich aplikacji. (Choć nie jest to wcale proste zadanie, jest ono wykonywane codziennie.)
To właśnie zdefiniowany przez IP ósmy kontynent pozwolił Eastmanowi i Trave- locity rozszerzyć swój zasięg na całą planetę. Przynajmniej na razie, ósmy kontynent nakłada mniej ograniczeń niż siedem kontynentów o obwodzie granicznym Ziemi. W rzeczywistości jedyne prawdziwe granice ósmego kontynentu to granice mentalne, które powstrzymują cię przed uwolnieniem globalnej potęgi wewnątrz twojej firmy. Teraz, gdy możesz projektować swoje produkty i usługi
w dowolnym miejscu na świecie za pośrednictwem tego gotowego kanału, kolejnym krokiem jest znalezienie sposobu na odwołanie się do setek milionów klientów internetowych, łagodzenie planów zgodnie z językami, różnymi zachowaniami zakupowymi, praktykami biznesowymi i ograniczeniami prawnymi, które istnieją w każdym kraju pochodzenia klienta.
Jaki powinien być Twój następny krok?
i pozostawić swoje międzynarodowe perspektywy, aby radzić sobie samemu, jak wiele firm zdecydowało się to zrobić. Albo możesz dostosować swoje propozycje wartości korporacyjnej do odbiorców spoza tradycyjnej strefy komfortu marketingu krajowego. Dla większości firm pobyt w domu byłby błędem. Do końca 2002 r. globalny biznes z dostępem do Internetu stanie się koniecznością dla dużych firm i krytyczną ścieżką wzrostu dla mniejszych firm pragnących zwiększyć swoje przychody i zaprojektować swoją markę na całym świecie (patrz rys. I.2). Wyzwaniem będzie wybór właściwych rynków, na które należy wejść.