Hujroh - Forum Pesantren Indonesia Alumni Pesantren Indonesia Forum      Misi Hujroh
 

Main juga kesini sul:
The Ghurfah Kisah Sukses Alumni Alumni di Luar Negeri Bisnis Online Hikayah fi Ma'had Railfans Dunia Pesantren Ekonomi Islam
Forum  Bisnis & Kerja  Investasi 
Odkrycie ósmego Kontynentu
Pages: [1]

(Read 87 times)   

Co Hujroh

  • Abadan fi Ma'had
  • ***
  • Co Hujroh No Reputation.
  • Join: 2018
  • Posts: 2084
  • Logged
Odkrycie ósmego Kontynentu
« on: 13 Sep, 2019, 12:38:09 »
Odkrycie ósmego Kontynentu

Mira Vozreniya jest dyrektorem ds. marketingu amerykańskiej firmy Acme Widgets Inc. Acme zatrudnia około 2200 pracowników, posiada duże biura sprzedaży w sześciu krajach europejskich i roczne przychody w wysokości 600 milionów USD. Acme, wieloletni producent produktów podnoszących jakość życia na podwórku, w 1996 roku uruchomił podstawową stronę internetową z broszurami. Od tego czasu, Acme dodał obsługę klienta i podstawowy handel online do mieszanki. Po dwóch latach, Acme zaczął personalizować to, co pokazał zarejestrowanym gościom i stworzył MyAcme dla częstych gości. Firma bada obecnie integrację swojej strony internetowej z systemem zarządzania relacjami z klientami (CRM) w celu zebrania informacji ze wszystkich kanałów sprzedaży firmy. W Stanach Zjednoczonych Internet jest strategicznym kanałem handlu i komunikacji, który jest na drodze do pełnej integracji z bardziej tradycyjnymi środkami marketingu i sprzedaży, takimi jak sklepy i dystrybutorzy.
Tymczasem programiści Acme's Web w czterech europejskich spółkach zależnych pracowali nad budową własnych stron internetowych dla potencjalnych klientów na swoich rodzimych rynkach. Swoje projekty rozpoczęli później niż amerykański zespół Acme, więc nie są tak daleko. Podczas gdy niektóre jednostki krajowe dysponują dedykowanymi zespołami internetowymi, działania Acme na mniejszych rynkach są zazwyczaj prowadzone w niepełnym wymiarze godzin. Europejskie firmy Acme pragną wykorzystać to, czego nauczyli się i rozwinęli już ich amerykańscy koledzy - upewniając się, że zaspokaja to ich potrzeby rynkowe i że mogą wcisnąć to do swoich budżetów. W niektórych przypadkach jednostki krajowe umieściły strony internetowe bez żadnej autoryzacji lub kontroli korporacyjnej i z niewielką uwagą poświęconą zarządzaniu marką Acme lub przekazywaniu jej komunikatu korporacyjnego.

Co To Jest Budding Globalist Faces?
W tym rozdziale omówiono wielkie problemy, z którymi borykają się zwolennicy globalizacji biznesu, tacy jak Mira, w tym następujące:
- Terminologia. Globalizacja oznacza złe rzeczy dla jednego obozu i dobre dla drugiego. Upewnij się, że Ty i Twoi słuchacze rozmawiacie o tym samym. W tym celu niniejszy rozdział rozpoczyna się dyskusją na temat tego szerokiego pojęcia.
- Okazja. Ósmy Kontynent reprezentuje ogromny potencjał rynkowy, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz firm. Żaden projekt globalizacji biznesu nie pójdzie nigdzie bez ilościowego określenia tych korzyści dla globalnego handlu.
- Realia rynkowe. Kiedy zdasz sobie sprawę, że na tych globalnych wzgórzach jest złoto, musisz ustalić priorytety. Udane międzynarodowe fora oznaczają dostosowanie przekazu, produktu i marketingu do potrzeb lokalnych rynków. Biorąc pod uwagę względną wielkość gospodarek i rozpowszechnienie Internetu, szybko zdasz sobie sprawę, że niektóre kraje po prostu nie mają znaczenia, podczas gdy inne mają duże znaczenie. Zobaczysz również, że wiele firm odrobiło dla Ciebie pracę domową, tworząc precedensy, które najlepiej byłoby naśladować, a inne, których dobrze byłoby uniknąć.
- Nie tylko w sieci. Sieć skierowana do konsumentów jest najbardziej widoczną zewnętrznie częścią inwestycji firmy w Internet, ale może nie być najważniejszą częścią. W zależności od tego, co próbujesz osiągnąć, łańcuch dostaw lub skoncentrowane na pracownikach przedsięwzięcia mogą mieć większy sens. Niniejszy rozdział przedstawia te inne formy sieci, które wspierają efektywny marketing na całym świecie. W następnym rozdziale rozszerzam tę dyskusję na różne czynniki biznesowe stojące za Internetem (Internet skierowany do konsumentów), Intranet (używany wewnątrz firm, dla pracowników) oraz Extranet (integracja online z partnerami biznesowymi, dostawcami i innymi firmami).